Scroll Top
GERİ ÖDEME POLİTİKASI
QNI FX GERİ ÖDEME POLİTİKASI

QNI FX şirketi ile yatırımcı arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, size sunduğumuz tüm dillerde ifade edilen terimler esas alınacaktır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, size sağlanan tüm bilgileri açıkça kabul ettiğinizi lütfen unutmayın. İstisnai durumlarda QNI FX kredi kartı ile yapılan ödemeleri iade edebilir. Bu durumda, para yatırma amacıyla kullanılan karta iade edilecektir.

1. Yatırımcı kendi takdirine bağlı olarak hesabını kapatma hakkına sahiptir. Ancak, şirket yalnızca aşağıdaki durumlarda hesabın kapatılmasını onaylayacaktır:

2. Aktif bir yatırım yapılmaması durumunda.

3. Mevcut Hizmet Koşulları kapsamındaki bir sorunla ilgili devam eden herhangi bir soruşturmanın olmaması durumunda.

4. Yatırımcının talebi üzerine, hesaba herhangi bir ücret uygulanmaması durumunda şirket hesabı kapatmak zorundadır.

5. Mevcut Hizmet Koşulları’nın ihlali veya şirket tarafından tespit edilen herhangi bir suistimal nedeniyle yatırımcının hesabının askıya alınması durumunda, hiçbir koşulda geri ödeme yapılmayacaktır.

6. Yatırımcının öngörülebilir veya öngörülemeyen herhangi bir nedenle zarara uğraması durumunda Şirket herhangi bir geri ödeme yapmakla yükümlü değildir.

7. Yatırımcının hesaba para yatırdığı ancak yatırım yapmadığı durumlarda iade talebinde bulunulabilir.

8. İadelerde depozito için kullanılan ödeme yöntemi uygulanacaktır. Geri ödeme, başka düzenlemeler yapılmadığı sürece tam tutarda olacaktır.

9. İadeler 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

10. Diğer tüm talepler para çekme talebi olarak değerlendirilecek ve ilgili yöntem ve prosedürler kullanılarak işleme alınacaktır.

11. Daha önce yatırım yapılmamış hesaplardan %10 para çekme işlem ücreti alınacaktır.

12. Scalping: Tüccarın (Scalper / Pip Hunter) küçük bir fiyat aralığındaki değişiklikler üzerinde çok sayıda işlem yaparak küçük fiyat hareketlerinden ve dar boşluklardan yararlanmaya çalıştığı bir ticaret stratejisidir. QNI FX, tüccarı bir soyucu veya pip avcısı olarak görüyorsa; Şirket, kendi takdirine bağlı olarak ve önceden yazılı bildirimde bulunmaksızın aşağıdaki işlemlerden birini yapabilir:

  • Sözleşmeyi feshedebilir.
  • Mevcut piyasada yatırımcı açık pozisyonlarının tamamını veya herhangi birini kapatabilir.
  • Yatırımcıya borçlu olunan tutar için müşteri hesaplarını borçlandırabilir.
  • Yatırımcı şirketteki hesaplarının herhangi birini veya tamamını kapatabilir.
  • Yatırımcı hesaplarını konsolide edebilir, hesaplarındaki bakiyeleri ve bakiye bakiyelerini konsolide edebilir.
  • Yatırımcı için yeni yatırımcı hesabı açmayı reddedebilir.
  • Para yatırımını süresiz olarak durdurabilir.

NOT: Dolandırıcılığı önleme ve kara para aklama yasaları nedeniyle, aktif olmayan hesaplar 30 iş günü boyunca para çekemez.