Scroll Top
KRİPTO PARA BİRİMLERİ
KRİPTO PARA BİRİMLERİ NEDİR ?

Bir kripto para birimi, kriptografi ile güvence altına alınan dijital veya sanal bir para birimidir. Bu güvence, hileli veya çifte harcama yapmayı neredeyse imkansız hale getirir. Birçok kripto para birimi, blok zincir teknolojisine dayalı merkezi olmayan ağlarda tutulan hesap günlüklerinde saklanır.

Kripto para birimlerinin tanımlayıcı bir özelliği, genellikle herhangi bir merkezi otorite tarafından sunulmamaları ve teorik olarak hükümet müdahalesi veya manipülasyonundan etkilenmemeleridir.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak ilk bakışta korkutucu olabilir. Günümüzde kripto para birimlerine yatırım yapmak ve ticaret yapmak son derece güvenlidir.

Spekülatörler, kısa süreler için varlık satın alan ve fiyattaki değişikliklerden kâr elde etmek için stratejiler kullanan sofistike yatırımcılar veya tüccarlardır. Spekülatörler, likidite getirdikleri ve piyasa riski üstlendikleri için piyasalar için önemlidir.

Forex, Hisse Senetleri, Emtialar gibi diğer varlık sınıflarından farklı olarak; perakende spekülatörleri kripto para piyasasına hakim.

QNI FX kripto para birimi ürünü, yatırımcıların varlıkları kripto para biriminde tutmadan uzun veya kısa hareket etmelerine olanak tanır; bu, yatırımcıların depolamanın güvenlik riskleri hakkında endişelenmeden kripto para birimi eşdeğerini görebileceği anlamına gelir.