Scroll Top
AML POLİTİKASI
KARA PARA AKLAMA POLİTİKASI

Kara para aklama, yasa dışı faaliyetlerden veya diğer finansal araçlardan kazanılan parayı paraya dönüştürmek veya meşru göründüğü yatırımları yapmaktır. Hesaplarına müşteri yatırabilen ve çekebilen şirketler için geçerli yerel ve uluslararası yasalar.

QNI FX, kara paranın aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi politikasının hükümlerini sıkı bir şekilde takip etmektedir ve çalışanlarının bu standartlara tam olarak uymasını şart koşmaktadır. Bu nedenle Şirket, kara para aklama ve terörün finansmanını tespit etmek ve bunlara karşı koymak için gerekli tüm önlemleri alır. İç kurallara, ilgili uluslararası gerekliliklere uygun olarak uyulmalıdır.

İşlemler

QNI FX tarafından uygulanan Kara Para Aklamayı Önleme prosedürlerinin amacı, belirli faaliyetleri gerçekleştiren müşterilerin makul bir standart olarak tanımlanmasını sağlarken aynı zamanda yasal müşteriler üzerindeki uyum yükünü ve etkisini en aza indirmektir. QNI FX dünya çapında kara para aklama ve terörist faaliyetler tehdidiyle mücadelede hükümetlere yardım etmeye kendini adamıştır. Bu amaçla QNI FX oldukça gelişmiş bir elektronik sistem kurmuştur. Bu sistem, müşteri tanımlama kayıtlarını belgeler ve doğrular ve tüm işlemlerin ayrıntılı kayıtlarını izler ve tutar.

QNI FX, şüpheli ve önemli ticari faaliyetleri dikkatle izler ve bu tür faaliyetleri “zamanında ve kapsamlı bilgi” sağlayan kolluk kuvvetlerine bildirir. Raporlama sistemlerinin bütünlüğünü korumaya ve işletmeleri korumaya yönelik yasal çerçeve, bu tür bilgi sağlayıcılara yasal koruma sağlar.

QNI FX, kara para aklama ve terör faaliyetlerinin finansmanı riskini en aza indirmek için hiçbir şekilde nakit mevduat kabul etmez veya nakit ödeme yapmaz. QNI FX, transfere inandığı herhangi bir aşamada işlem yapmayı reddetme hakkını saklı tutar. herhangi bir şekilde kara para aklama veya suç faaliyeti ile ilgili olmak. QNI FX’ın şüpheli faaliyetleri müşterilere bildirmesi yasaktır.

Müşterilerin tanımlanması ve doğrulanması

Kara para aklamayı önleme yasalarına uymak için QNI FX, müşterinin kimliğini doğrulamak üzere iki farklı belge gerektirir. İhtiyacımız olan ilk belge, müşterinin resminin bulunduğu belgeyi tanımlayan devletin resmi belgesidir. Devlet tarafından verilen pasaport, sürücü belgesi (sürücü belgesinin birincil kimlik kartı olduğu ülkeler için) veya yerel kimlik kartı olabilir. İhtiyacımız olan ikinci belge, müşterinin kendi adına ve en geç 3 ay önce yayınlanmış gerçek adresi olan bir faturadır. Fatura, bir banka ekstresi, ekstre veya müşterinin adını ve uluslararası kabul görmüş bir kuruluştan adresini içeren başka bir belge olabilir.

Müşteri Profilinin telefon numarasını değiştirmek için Müşteriler, yeni bir telefon numarasının (cep telefonu hizmet sağlayıcısı ile anlaşmalı) olduğunu doğrulayan bir belge ve Müşterinin yüzünün yanında tutulan bir kimlik fotoğrafı sunmalıdır. Müşterinin kişisel bilgileri her iki belgede de aynı olacaktır.

Değişiklikler meydana geldikçe müşterilerin güncel kimlik ve iletişim bilgilerini zamanında göndermeleri gerekir.

Batı harfleri dışındaki belgeler resmi bir tercüman tarafından İngilizce’ye çevrilmelidir; Tercüme tercüman tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalı ve müşterinin net resmi ile birlikte orijinal belge ile birlikte sunulmalıdır.

Ödeme Politikası: Para Yatırma ve Para Çekme

Bir ticaret hesabından bu sistemlerden birine para çekmek için cüzdanınızdan 3 iş günü içinde ücret tahsil edilecektir. Ticaret sırasında para kaybedilirse, geri ödeme yapılamaz. İşleme başlamadan önce lütfen risk açıklamalarını okuyun.

QNI FX, ayrılan müşterinin adına sahip tüm mevduatların, müşterinin adıyla kayıtlarımızda eşleşen adından gelmesini gerektirir. Üçüncü taraf ödemeleri kabul edilmez.

Para çekme işlemleri için aynı hesaptan para çekilip aynı şekilde alınabilir. Alıcının adı ile para çekme işlemleri için, adın kayıtlarımızdaki müşteri adıyla tam olarak eşleşmesi gerekir. Para yatırma işlemi banka havalesi ile yapılırsa, fonlar yalnızca aynı bankaya ve aynı menşe hesaba banka havalesi ile çekilebilir. Para yatırma işlemi elektronik para transferi yoluyla yapılıyorsa, fonlar yalnızca aynı sistem üzerinden ve elektronik para transferi yoluyla oluşturdukları hesaptan çekilebilir.

Şirket şu para birimlerinde mevduat kabul etmektedir: USD, EUR, CHF, AED, RUB, INR, MYR, IDR, BRL, ARS. AML, TL işlemlerine uyum için sadece para yatırmak için kullanılan para biriminde para çekme işlemi yapılmalıdır.